We like to keep it low-key, czyli kim jesteśmy?

Low-key mag: dlaczego, jak i po co?

Dlaczego?

Sam pomysł na założenie low-key mag chodził za mną od dawna, tak naprawdę to od wakacji, kiedy to przeżyłam przygodę życia na stażu w portalu TheDebrief w Londynie. To tam pomyślałam “to jest coś co kocham, coś co chciałabym robić każdego dnia”, a ponieważ każdy kto mnie zna wie,  że jestem przysłowiową Zosią Samosią.

Co innego mogłabym zrobić jeśli nie założyć własny portal?

Jak?

Przejście od pomysłu do czynu zajęło mi dobrych kilka miesięcy, ale podobno lepiej późno niż wcale. Myślałam, myślałam i po zimowej sesji egzaminacyjnej na uczelni uznałam, że nie ma co tego odkładać – czas najwyższy zacząć działać!

Były momenty zwątpienia, gdy myślałam, że jednak nie dam rady i stworzenie zgranej, fajnej redakcji jest czymś, no cóż, prawie niemożliwym.

A jednak! Po wielu nieprzespanych nocach i wielu, wielu wiadomościach do Marty Janek (niezastąpionej vice naczelnej), kiedy przerastały mnie problemy techniczne, mamy zespół niesamowicie kreatywnych osób. Dzięki wspólnym zainteresowaniom od razu złapały kontakt, a ich kreatywność nie zna granic.

Po co?

Bo chcemy wam pokazać jak wiele ciekawych rzeczy dzieję się dookoła nas, a także jak dużo osób w naszym wieku już robi niesamowite rzeczy! Chcemy udowodnić,  że tak samo ciekawe będzie niedzielne wyjście do teatru i na piknik, jak sobotnie wyjście ze znajomymi, że jedna aktywność nie wyklucza drugiej.

Że warto czasem zaryzykować, a może zdobyć coś czego się nie spodziewaliśmy?

Tak jest z nami i low-key mag – póki co świetnie się bawimy pracując nad portalem i tworząc razem coś czego nie oczekiwaliśmy i chcemy, żebyście wy też byli częścią tej zabawy.

Przez kilka ostatnich tygodni odpowiadałam na nieustannie powtarzające się pytanie “Pola, co Ty znowu wymyśliłaś?” i uwagi w stylu “przecież takich portali jest wiele, a konkurencja duża”.

A ile jest takich, które są tworzone przez młode osoby dla młodych osób, o tematach które nas wszystkich dotyczą? Takich, w których znajdziesz informacje o najnowszych wystawach, ale także historie z piątkowej imprezy czy opowieści o dalekiej podróży. Portali, w którym każdy z redaktorów jest oddzielną jednostką, która przez swoje teksty czy zdjęcia wyraża siebie i to jaką jest osobą.

To właśnie te rzeczy nas wyróżniają i taka wizję chcemy wam przedstawić.

 

Mam nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej 🙂

Pola Namysł,

redaktor naczelna low-key mag

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s